Niski basowy dźwięk emitowany przez Sonorę wprawia korpus instrumentu w rezonans. Osoba znajdująca się we wnętrzu Sonory odczuwa wibrację jako delikatny, przyjemny masaż, który w połączeniu z subtelną muzyką wywołuje wyciszający efekt.
Przeciwwskazaniami do wykonania sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube mogą być: pierwszy trymestr ciąży lub ciąża zagrożona, rozrusznik serca, ostre stany zapalne, krwotok, ostra psychoza.
Osoba podczas sesji kładzie się na drewnianej ławie, na której jest wsuwana do środka instrumentu - dzięki temu doświadcza działania fal dźwiękowych we wnętrzu Sonory, jednocześnie odczuwając przyjemny zapach drewna. Wibracja wędruje przez mięśnie, nerwy w każdy zakamarek ciała. Drgania dogłębnie masują ciało oraz relaksują umysł. Taki stan sprzyja uwalnianiu emocji, regeneracji i poprawie samopoczucia.
- Iga F.
- Agnieszka P.
- Krzysztof G.
- Izabela B.
Muzyka i wibracja wytwarzana przez instrument wpływa na funkcje wegetatywne organizmu oraz pozwala w odprężeniu umysłu, a także wzbudza emocje i wyobrażenia, które mogą być poddane dalszej pracy terapeutycznej.
Terapia wibracją Sonory może być skuteczna przy niwelowaniu napięć mięśniowych, poprawie krążenia, łagodzeniu bólu i lęku. Może być też stosowana do modulowania nastroju, rozwoju osobistego i zachowania równowagi psychofizycznej.
Propozycje wykorzystania Sonory w muzykoterapii oparte są głównie o założenia teoretyczne. Z uwagi na cechy wspólne instrumentu Sonora Sound Tube i urządzeń do terapii wibroakustycznej, założenia i cele tej terapii zostały przeniesione na grunt pracy z instrumentem.
Skuteczność terapii wibroakustycznej (VAT) poparta jest badaniami naukowymi oraz doświadczeniami pracy klinicznej światowych specjalistów z dziedziny muzykoterapii. Relaksacyjny charakter muzyki Sonory pozwala przyjąć założenia relaksacji muzycznej oraz obszary jej wykorzystania za właściwe do pracy z tym instrumentem. Obecnie wpływ Sonory na człowieka badany jest przez iMIND Institute w Warszawie. Obserwacja dotychczasowej praktyki potwierdza skuteczność instrumentu w niektórych z wymienionych tu obszarach zastosowań. Warto przeprowadzić zarówno dalsze badania naukowe, jak i rozwijać samą praktykę, wdrażając wykorzystanie instrumentu w różne obszary pracy terapeutycznej i obserwując jej skuteczność.
Wypróbuj na sobie działanie Sonory w naszym studio w Poznaniu - rezerwacje przez stronę booksy.com
Chcesz spotykać się z nami regularnie? Zamów karnet na 4 sesje masażu w Sonorze i zapłać mniej
Voucher prezentowy na relaksacyjny masaż dźwiękiem to idealny pomysł na podarunek dla Twoich bliskich
Na tej stronie znajdziesz artykuły naukowe dotyczące muzykoterapii. Muzyka i wibracja wytwarzana przez instrument wpływa na funkcje wegetatywne organizmu oraz pozwala w odprężeniu umysłu, a także wzbudza emocje i wyobrażenia, które mogą być poddane dalszej pracy terapeutycznej.… Czytaj dalej
Co wspólnego ma Sonora Sound Tube i terapia wibroakustyczna? Sonora to nie tylko muzyka. Instrument oryginalnie strojony jest do częstotliwości 64Hz. Ten niski basowy … Czytaj dalej
Sonora to przestrzeń owiana magią, która daje poczucie bezpieczeństwa, ukojenia, odprężenia. Sprawia, że czujesz się zaopiekowany. To czas relaksu, który pozwala Ci pobyć sam … Czytaj dalej
Pierwsza praca teoretyczna zgłębiająca szeroki temat oddziaływania dźwięków i wibracji instrumentu Sonora Sound Tube na umysł i ciało człowieka napisana przez Katarzynę Paluszkiewicz pod kierunkiem dr Danieli Colonna-Kasjan została pozytywnie oceniona przez grono pedagogiczne kierunku muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tym samym Kasia, zarządzająca naszym projektem Sonora, uzyskała tytuł dyplomowanego muzykoterapeuty.… Czytaj dalej