kobieta podczas masażu dżwiękiem w instrumencie do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Działanie Sonory


Masaż dźwiękiem w Sonorze to połączenie muzykoterapii i wibroterapii dające niezwykle głębokie odprężenie zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu

Niski basowy dźwięk emitowany przez Sonorę wprawia korpus instrumentu w rezonans. Osoba znajdująca się we wnętrzu Sonory odczuwa wibrację jako delikatny, przyjemny masaż, który w połączeniu z subtelną muzyką wywołuje wyciszający efekt.

kobieta prowadząca sesję masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

Jakich efektów możesz spodziewać się po sesji w Sonorze?


 • głębokie odprężenie umysłu i ciała
 • rozładowanie napięcia nerwowego
 • regulacja oddechu i dotlenienie organizmu
 • regulacja pracy serca i ciśnienia tętniczego
 • aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji (profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu, zawału serca zmniejszenie objawów miażdżycy)
 • rozluźnienie napiętych mięśni oraz łagodzenie bólu

kobieta po sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

 • stymulacja pracy układu limfatycznego
 • wzmacnianie aktywności pracy jelit
 • zwiększenie koncentracji
 • osiągnięcie stanu głębokiej medytacji
 • uwolnienie emocji i blokad w ciele
 • redukcja poziomu lęku
 • komunikacja z samym sobą
 • poprawa samopoczucia i regeneracja
 • złagodzenia objawów nadmiernego stresu


Przeciwwskazaniami do wykonania sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube mogą być: pierwszy trymestr ciąży lub ciąża zagrożona, rozrusznik serca, ostre stany zapalne, krwotok, ostra psychoza.

instrument do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Sonora w naturalny sposób przywraca harmonię ciała i umysłu, pozwala odzyskać wewnętrzny spokój i siły witalne


Osoba podczas sesji kładzie się na drewnianej ławie, na której jest wsuwana do środka instrumentu - dzięki temu doświadcza działania fal dźwiękowych we wnętrzu Sonory, jednocześnie odczuwając przyjemny zapach drewna. Wibracja wędruje przez mięśnie, nerwy w każdy zakamarek ciała. Drgania dogłębnie masują ciało oraz relaksują umysł. Taki stan sprzyja uwalnianiu emocji, regeneracji i poprawie samopoczucia.


Wejdź do środka, poczuj moc dźwięku


Opinie klientów

zobacz, co mówią Ci, którzy skorzystali z masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich eksploratorów dźwięku. Dźwięki instrumentu w połączeniu z przytulną atmosferą studia zapewniają mega relaksujące doświadczenie. Czysto i profesjonalnie!"

- Iga F.

"Prezent w postaci masażu dźwiękiem był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Niesamowite przeżycie połączenia z każdą komórką ciała poprzez wibracje. Napięcia puściły, wyszłam zrelaksowana i zaopiekowana."

- Agnieszka P.

"Sonora Sound Tube za każdym razem serwuje inną podróż relaksacyjną. Instrument sam w sobie jest wart podziwu, a dźwięk i rezonans powodują wspaniałe doznania. Atmosfera w Studio niezwykle przyjemna."

- Krzysztof G.

"Świetne odprężenie. Wibracje dotykają każdej komórki. Wspaniałe dźwięki, które relaksują. Godzina pełna przyjemności, odprężenia, spokoju. Warto skorzystać i dać się ponieść pozytywnej energii."

- Izabela B.

Zastosowanie Sonory
sesje terapeutyczne w instrumencie do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Instrument Sonora Sound Tube jest nowym narzędziem, które może być wykorzystane w celach terapeutycznych


Muzyka i wibracja wytwarzana przez instrument wpływa na funkcje wegetatywne organizmu oraz pozwala w odprężeniu umysłu, a także wzbudza emocje i wyobrażenia, które mogą być poddane dalszej pracy terapeutycznej.


Terapia wibracją Sonory może być skuteczna przy niwelowaniu napięć mięśniowych, poprawie krążenia, łagodzeniu bólu i lęku. Może być też stosowana do modulowania nastroju, rozwoju osobistego i zachowania równowagi psychofizycznej.

instrument do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Sonora może być wykorzystana w pracy terapeutycznej osób zmagających się z:Propozycje wykorzystania Sonory w muzykoterapii oparte są głównie o założenia teoretyczne. Z uwagi na cechy wspólne instrumentu Sonora Sound Tube i urządzeń do terapii wibroakustycznej, założenia i cele tej terapii zostały przeniesione na grunt pracy z instrumentem.

Skuteczność terapii wibroakustycznej (VAT) poparta jest badaniami naukowymi oraz doświadczeniami pracy klinicznej światowych specjalistów z dziedziny muzykoterapii. Relaksacyjny charakter muzyki Sonory pozwala przyjąć założenia relaksacji muzycznej oraz obszary jej wykorzystania za właściwe do pracy z tym instrumentem. Obecnie wpływ Sonory na człowieka badany jest przez iMIND Institute w Warszawie. Obserwacja dotychczasowej praktyki potwierdza skuteczność instrumentu w niektórych z wymienionych tu obszarach zastosowań. Warto przeprowadzić zarówno dalsze badania naukowe, jak i rozwijać samą praktykę, wdrażając wykorzystanie instrumentu w różne obszary pracy terapeutycznej i obserwując jej skuteczność.

''Terapia [wibroakustyczna] wpływa na fizjologię organizmu, poprzez obniżenie poziomu aktywności współczulnego układu nerwowego i poprawę krążenia krwi, dostarczenie większej ilości tlenu do różnych narządów i usprawnienie transportu szkodliwych substancji z komórek i przestrzeni międzykomórkowych. (...) Poprawa samopoczucia i osiągnięcie stanu relaksu są powszechnie zgłaszane jako pozytywne efekty terapeutyczne.”
- O. Skille, “Vibroacoustic Therapy”, 1989
UMÓW SIĘ NA MASAŻ

Wypróbuj na sobie działanie Sonory w naszym studio w Poznaniu - rezerwacje przez stronę booksy.com

ZAMÓW KARNET

Chcesz spotykać się z nami regularnie? Zamów karnet na 4 sesje masażu w Sonorze i zapłać mniej

ZAMÓW VOUCHER

Voucher prezentowy na relaksacyjny masaż dźwiękiem to idealny pomysł na podarunek dla Twoich bliskich

Więcej o terapii dźwiękiem

Historia Sonory, czyli słów kilka o twórcy – Janie Rosenbergu „Jubelstan”

16 lutego 2022

Zazwyczaj, gdy pokazuję Wam Sonorę, pytacie o kilka najważniejszych rzeczy: jak jest strojona, z czego zbudowana, jakie ma wymiary. I zawsze gdzieś w końcu pada to pytanie: „I wy sami to wymyśliliście?” Odpowiedź brzmi: nie. Twórcą Sonory jest Jan Rosenberg – czeski lutnik i multiinstrumentalista mieszkający we Fryburgu, u podnóża gór Schwarzwaldu, w Niemczech.  … Czytaj dalej

Sonora – muzykoterapia i… wibroterapia

27 lipca 2021

Co wspólnego ma Sonora Sound Tube z terapią wibroakustyczną? Sonora to nie tylko muzyka. Instrument oryginalnie strojony jest do częstotliwości 64Hz. Ten niski basowy … Czytaj dalej

Czy muzyka na nas działa? Sonora od podstaw

27 marca 2021

Muzykoterapia w Polsce jest raczkującą dziedziną terapii. I choć jej działanie można ująć w ramy holistycznego podejścia do zdrowia, to mało kto łączy wykorzystanie muzyki w celach prozdrowotnych.… Czytaj dalej

Pierwszy podcast #StorySonory: Sonora i jej Sonorita – już dostępny!

27 stycznia 2021

Już jest! Pierwszy, otwierający odcinek podcastów z cyklu #StorySonory, a w nim: krótkie story zawierające informacje skąd wzięła się Sonora i opowieść o tym, kim jest Sonorita – czyli krótkie zapoznanie z osobą, która tchnęła ducha w Projekt Sonora.… Czytaj dalej