kobieta podczas masażu dżwiękiem w instrumencie do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Działanie Sonory


Masaż dźwiękiem w Sonorze to połączenie muzykoterapii i wibroterapii dające niezwykle głębokie odprężenie zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu

Niski basowy dźwięk emitowany przez Sonorę wprawia korpus instrumentu w rezonans. Osoba znajdująca się we wnętrzu Sonory odczuwa wibrację jako delikatny, przyjemny masaż, który w połączeniu z subtelną muzyką wywołuje wyciszający efekt.

kobieta prowadząca sesję masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

Jakich efektów możesz spodziewać się po sesji w Sonorze?


  • głębokie odprężenie umysłu i ciała
  • rozładowanie napięcia nerwowego
  • regulacja oddechu i dotlenienie organizmu
  • regulacja pracy serca i ciśnienia tętniczego
  • aktywowanie krążenia i mikrocyrkulacji (profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu, zawału serca zmniejszenie objawów miażdżycy)
  • rozluźnienie napiętych mięśni oraz łagodzenie bólu

kobieta po sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

  • stymulacja pracy układu limfatycznego
  • wzmacnianie aktywności pracy jelit
  • zwiększenie koncentracji
  • osiągnięcie stanu głębokiej medytacji
  • uwolnienie emocji i blokad w ciele
  • redukcja poziomu lęku
  • komunikacja z samym sobą
  • poprawa samopoczucia i regeneracja
  • złagodzenia objawów nadmiernego stresu


Przeciwwskazaniami do wykonania sesji masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube mogą być: pierwszy trymestr ciąży lub ciąża zagrożona, rozrusznik serca, ostre stany zapalne, krwotok, ostra psychoza.

instrument do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Sonora w naturalny sposób przywraca harmonię ciała i umysłu, pozwala odzyskać wewnętrzny spokój i siły witalne


Osoba podczas sesji kładzie się na drewnianej ławie, na której jest wsuwana do środka instrumentu - dzięki temu doświadcza działania fal dźwiękowych we wnętrzu Sonory, jednocześnie odczuwając przyjemny zapach drewna. Wibracja wędruje przez mięśnie, nerwy w każdy zakamarek ciała. Drgania dogłębnie masują ciało oraz relaksują umysł. Taki stan sprzyja uwalnianiu emocji, regeneracji i poprawie samopoczucia.


Wejdź do środka, poczuj moc dźwięku


Opinie klientów

zobacz, co mówią Ci, którzy skorzystali z masażu dźwiękiem w instrumencie Sonora Sound Tube

"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich eksploratorów dźwięku. Dźwięki instrumentu w połączeniu z przytulną atmosferą studia zapewniają mega relaksujące doświadczenie. Czysto i profesjonalnie!"

- Iga F.

"Prezent w postaci masażu dźwiękiem był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Niesamowite przeżycie połączenia z każdą komórką ciała poprzez wibracje. Napięcia puściły, wyszłam zrelaksowana i zaopiekowana."

- Agnieszka P.

"Sonora Sound Tube za każdym razem serwuje inną podróż relaksacyjną. Instrument sam w sobie jest wart podziwu, a dźwięk i rezonans powodują wspaniałe doznania. Atmosfera w Studio niezwykle przyjemna."

- Krzysztof G.

"Świetne odprężenie. Wibracje dotykają każdej komórki. Wspaniałe dźwięki, które relaksują. Godzina pełna przyjemności, odprężenia, spokoju. Warto skorzystać i dać się ponieść pozytywnej energii."

- Izabela B.

Zastosowanie Sonory
sesje terapeutyczne w instrumencie do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Instrument Sonora Sound Tube jest nowym narzędziem, które może być wykorzystane w celach terapeutycznych


Muzyka i wibracja wytwarzana przez instrument wpływa na funkcje wegetatywne organizmu oraz pozwala w odprężeniu umysłu, a także wzbudza emocje i wyobrażenia, które mogą być poddane dalszej pracy terapeutycznej.


Terapia wibracją Sonory może być skuteczna przy niwelowaniu napięć mięśniowych, poprawie krążenia, łagodzeniu bólu i lęku. Może być też stosowana do modulowania nastroju, rozwoju osobistego i zachowania równowagi psychofizycznej.

instrument do masażu dźwiękiem Sonora Sound Tube

Sonora może być wykorzystana w pracy terapeutycznej osób zmagających się z:



Propozycje wykorzystania Sonory w muzykoterapii oparte są głównie o założenia teoretyczne. Z uwagi na cechy wspólne instrumentu Sonora Sound Tube i urządzeń do terapii wibroakustycznej, założenia i cele tej terapii zostały przeniesione na grunt pracy z instrumentem.

Skuteczność terapii wibroakustycznej (VAT) poparta jest badaniami naukowymi oraz doświadczeniami pracy klinicznej światowych specjalistów z dziedziny muzykoterapii. Relaksacyjny charakter muzyki Sonory pozwala przyjąć założenia relaksacji muzycznej oraz obszary jej wykorzystania za właściwe do pracy z tym instrumentem. Obecnie wpływ Sonory na człowieka badany jest przez iMIND Institute w Warszawie. Obserwacja dotychczasowej praktyki potwierdza skuteczność instrumentu w niektórych z wymienionych tu obszarach zastosowań. Warto przeprowadzić zarówno dalsze badania naukowe, jak i rozwijać samą praktykę, wdrażając wykorzystanie instrumentu w różne obszary pracy terapeutycznej i obserwując jej skuteczność.

''Terapia [wibroakustyczna] wpływa na fizjologię organizmu, poprzez obniżenie poziomu aktywności współczulnego układu nerwowego i poprawę krążenia krwi, dostarczenie większej ilości tlenu do różnych narządów i usprawnienie transportu szkodliwych substancji z komórek i przestrzeni międzykomórkowych. (...) Poprawa samopoczucia i posiągnięcie stanu relaksu są powszechnie zgłaszane jako pozytywne efekty terapeutyczne.”
- O. Skille, “Vibroacoustic Therapy”, 1989
UMÓW SIĘ NA MASAŻ

Wypróbuj na sobie działanie Sonory w naszym studio w Poznaniu - rezerwacje przez stronę booksy.com

ZAMÓW KARNET

Chcesz spotykać się z nami regularnie? Zamów karnet na 4 sesje masażu w Sonorze i zapłać mniej

ZAMÓW VOUCHER

Voucher prezentowy na relaksacyjny masaż dźwiękiem to idealny pomysł na podarunek dla Twoich bliskich

Więcej o terapii dźwiękiem

Artykuły naukowe dotyczące muzykoterapii i wibroterapii

28 marca 2022

Na tej stronie znajdą Państwo artykuły naukowe dotyczące muzykoterapii. Muzyka i wibracja wytwarzana przez instrument wpływa na funkcje wegetatywne organizmu oraz pozwala w odprężeniu umysłu, a także wzbudza emocje i wyobrażenia, które mogą być poddane dalszej pracy terapeutycznej.… Czytaj dalej

Sonora – muzykoterapia i… wibroterapia

27 lipca 2021

Co wspólnego ma Sonora Sound Tube z terapią wibroakustyczną? Sonora to nie tylko muzyka. Instrument oryginalnie strojony jest do częstotliwości 64Hz. Ten niski basowy … Czytaj dalej

Poczuj MOC dźwięku…

14 października 2020

Sonora to przestrzeń owiana magią, która daje poczucie bezpieczeństwa, ukojenia, odprężenia. Sprawia, że czujesz się zaopiekowany. To czas relaksu, który pozwala Ci pobyć sam … Czytaj dalej

Sonora pod lupą Wrocławskiej Muzykoterapii

14 września 2020

Pierwsza praca teoretyczna zgłębiająca szeroki temat oddziaływania dźwięków i wibracji instrumentu Sonora Sound Tube na umysł i ciało człowieka napisana przez Katarzynę Paluszkiewicz pod kierunkiem dr Danieli Colonna-Kasjan została pozytywnie oceniona przez grono pedagogiczne kierunku muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Tym samym Kasia, zarządzająca naszym projektem Sonora, uzyskała tytuł dyplomowanego muzykoterapeuty.… Czytaj dalej