Nasz zespół


Wszystko zaczęło się od spotkania dwojga pasjonatów pracy w drewnie, muzyki i rozwoju duchowego

Z połączenia naszych sił i umiejętności powstała niewielka pracownia pod Poznaniem, w której budujemy instrumenty. Wysoką jakość zapewniamy nie tylko poprzez użycie najlepszych materiałów, ale też dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu. Obecnie prowadzimy przytulny gabinet w Sonora Studio Masażu i Terapii Dźwiękiem, w którym oferujemy masaże dźwiękiem i koncerty relaksacyjne. Nasz zespół stale się powiększa, a my wciąż staramy się podnosić nasze kwalifikacje zawodowe.



Katarzyna Paluszkiewicz - założycielka i koordynatorka Projektu Sonora, z wykształcenia muzyk, lutnik i dyplomowana muzykoterapeutka


Swoje zamiłowanie do drewna i dźwięku od 2004 roku realizuje poprzez budowę instrumentów. Od 2017 roku zajmuje się produkcją instrumentu Sonora Sound Tube, prowadzi Sonora Studio Masażu i Terapii Dźwiękiem w Poznaniu, a także podejmuje działania edukacyjne związane z szerzeniem idei dbania o równowagę psychofizyczną poprzez terapie naturalne oraz kontakt z naturą, ruchem i sztuką.



Dąży do naukowego przebadania wpływu Sonory na ciało i psychikę człowieka


W swojej pracy terapeutycznej z wykorzystaniem Sonory kieruje się założeniem, że każdy człowiek posiada w sobie zasoby pozwalające na poradzenie sobie z problemami, których doświadcza. Za kluczowy uważa kontakt z samym sobą i dbanie o relacje - nie tylko z innymi, ale również ze sobą.

Jakość naszych relacji wpływa bezpośrednio na jakość naszego życia i poziom zadowolenia z niego, czy poczucia sensu. Dbanie o relacje ze sobą, ale też z innymi, to przede wszystkim: dbanie o siebie, wsłuchanie we własne potrzeby i odpowiednie ich wyrażanie, a dzięki temu i lepsze rozumienie potrzeb innych. Często w pośpiechu i nieświadomości działamy wbrew sobie i temu co dla nas dobre. Zapominamy, że na pierwszym miejscu do szczęścia zawsze jesteśmy my. Jestem zwolenniczką poszukiwania odpowiedzi na trudy, na które wystawia nas życie wewnątrz siebie, wspierając się naturalnymi i pierwotnymi sposobami, takimi jak muzyka. Sonora bez wątpienia tworzy tę niezbędną dla dobrego samopoznania przestrzeń, jest moim narzędziem do otwierania ludzkich dusz. Proces naprawczy zaczyna się już w samej decyzji, w pozwoleniu sobie na pobycie z samym sobą, tak po prostu - dla siebie, dla lepszego samopoczucia i zwyczajnego, lecz niezwykle zbawiennego relaksu…

Łukasz Andrzejczak


Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Z zamiłowania ślusarz i stolarz. Pierwsze kroki przy obróbce metalu stawiał w Pracowni Kowalstwa Artystycznego Michała Tiałki, czego kontynuacją było rozpoczęcie własnej działalności skupionej na produkcji mebli łączących konstrukcje stalowe z drewnem. Na przestrzeni lat doskonalił swoje umiejętności stolarskie, co pozwoliło mu podjąć się wymagającego wyzwania opracowania aktualnej technologii budowy Sonory oraz wykonania prototypu ulepszonego modelu instrumentu w kooperacji z lutniczką Katarzyną Paluszkiewicz.


Zawodowo zajmuje się także wykończeniem wnętrz oraz aranżacją akustyczną pomieszczeń z wykorzystaniem drewna - lubi wyzwania i nietypowe projekty. Prywatnie miłośnik motoryzacji i jazdy na motocyklu, entuzjasta syntezatorów i wszelkich instrumentów transowych.


Karolina Korytowska


Pedagożka specjalna i nauczycielka, miłośniczka psychologii, a zarazem ekspertka od social mediów. Zafascynowana pomocą innym – możliwość wspierania drugiej osoby uznaje za niewyczerpane źródło motywacji do częstego praktykowania empatii oraz doskonalenia siebie. Życiowy balans ułatwiają jej utrzymać ulubione formy wypoczynku: podróże własnym vanem po Europie, spędzanie czasu w naturze i jazda na rowerze.

Współpracę z Sonora Sound Tube Studio rozpoczęła w 2020 roku – zdobyła wówczas cenne doświadczenie w dziedzinie terapii dźwiękiem. W tym okresie rozwinęła również umiejętności w zakresie masażu i naturalnych metod leczniczych oraz pogłębiła wiedzę dotyczącą tematu mindfulness. Zainteresowanie pomocą najmłodszym w różnych aspektach sprawiło, że ukończyła kurs jogi dla dzieci – ma na swoim koncie organizację kilku wydarzeń dedykowanych maluchom.


Obecnie studiuje marketing i dba o rozwój naszej firmy w mediach społecznościowych, korzystając jednocześnie ze swoich umiejętności terepautycznych i udowadniając, że w świecie reklamy istnieje miejsce na wrażliwość. Wspomaga też Studio w bieżących działaniach, pełniąc funkcję menadżerki – jako osoba kochająca przebywać z ludźmi, czerpie ogromną satysfakcję ze wspierania ich w wykonywaniu codziennych zadań.


Ewelina Jasik


Coach transformacyjny, trenerka umiejętności interpersonalnych, dziennikarka, autorka tekstów, kreatywna dusza, ambasadorka UNICEF, właścicielka marki Body and Mind Coaching Sztuka Komunikacji (www.ewelinajasik.pl)


"Każdego dnia podejmuję setki decyzji i wyzwań, które mają wpływ na moje samopoczucie, atmosferę w rodzinie, firmie, moją przyszłość i przyszłość tych, za których czuję się odpowiedzialna. Jako trenerka umiejętności interpersonalnych, promotorka świadomości skutecznej i empatycznej komunikacji diagnozuję, edukuję, szkolę, prowadzę warsztaty, wspieram we wdrażaniu rozwiązań zwłaszcza w branży IT.

Hobbystycznie prowadzę na antenie internetowego www.gdyniaradio.com w każdy wtorek o 08:15 autorską audycję pt. „Coaching Café-przy kawie, o tym, co w życiu ważne”. Jestem też współautorką książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość” (wyd. Helion, 2015), publikowałam dla magazynu "Zwierciadło" w czasach, gdy moimi odbiorcami były pary, kobiety, kadra szkół i przedszkoli. W 2020 roku wydałam bajki dla dzieci od 3 do 8 lat pt. „Mądre bajeczki z przedszkolnej półeczki” a także poradnik odzyskiwania i utrzymywania harmonii w życiu pt. „Zaopiekuj się Sobą”.


Jako prelegentka licznych wydarzeń organizowanych m.in przez Kongres Kobiet, Organizacje Edukacyjne, Uczelnie Wyższe oraz International Coaching Federation promuję świadomą komunikację w myśl idei "empatycznej komunikacji" (NVC).


Moja "piątka talentów" wg Instytutu Gallupa, która pomaga mi robić to, co kocham i robić to dobrze, to: RELATION/COMMUNICATION/EMPATHY/INDIVIDUALIZATION/WOO, Motto: Komunikuj-nie komplikuj."


Agata Ożarowska


Z wykształcenia biolożka, ze szczególnym zamiłowaniem do ptaków i drzew, fotografka, etnolożka i doradczyni ds. zdrowienia. Z serca i umysłu – „wrażliwczyni” czuła na sprawy ludzi, przyrody, obrazy, dźwięki, zapachy i inne zmysłowe wrażenia. Jej działalność zawodowa jest synergią wykształcenia, pasji i doświadczenia, tak więc kierunki, w stronę których podąża to: fotografia, podróże, przyroda i herbata. Po pierwszej wizycie na herbacianej plantacji pod Himalajami rozpoczęła przygodę z importem herbaty i od kilku już lat kroczy herbacianą ścieżką pod nazwą – One Cup of Tea (www.onecupoftea.pl).


Od niedawna wykorzystuje uważną obserwację świata - także podczas dalekich podróży, świadome bycie w danym miejscu i czasie, swoje osobiste doświadczenia (w tym te związane z kryzysem zdrowia psychicznego, posiada certyfikat doradcy ds. zdrowienia), wiedzę i umiejętności z zakresu dendrologii, ornitologii, kultury herbaty oraz fotografii w rozwijaniu działalności terapeutycznej. Jej motto to: „Utrzymuję się w ruchu by być stabilnym, moim domem jest Droga, a religią Przestrzeń."