Sonora w Beskidach 4-7 października // koncerty i masaże dźwiękiem

Serdecznie zapraszamy na koncerty relaksacyjne i masaże dźwiękiem, które odbędą się 4-7 października w Beskidach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół oraz mieszkańców pobliskich wiosek i miast na koncerty relaksacyjne w małych, kameralnych grupach. Zapewniamy dużą dawkę błogiego relaksu w dźwiękach Sonory, zapoznanie z niesamowitym instrumentem, przyjemny masaż wibracją oraz atmosferę nie z tej ziemi!

Uczestnicy podczas koncertu leżą na matach dookoła instrumentu i korzystają z dobrodziejstw muzyki relaksacyjnej Sonory. Relaksacja poprzedzona jest krótkim wstępem i zakończona grą na misach i dzwonkach oraz krótką rozmową. Po koncercie istnieje możliwość wypróbowania wibracji instrumentu na własnej skórze. Na miejscu dostępne będą maty i koce w ograniczonej ilości. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnej maty, poduszki i koca. Zaleca się unikanie obfitych posiłków na godzinę przed relaksem. Można założyć luźny strój.


Czas i miejsce:

 • 4.10. godz: 18:00 -> Węglówka 356, 32-412 Wiśniowa, @White Rabbit. Animacje i eventy
 • 6.10. godz: 18:00 -> Nowica 1, 38-315 Nowica @Joga Nowica Łan
 • 7.10. godz: 18:00 -> Gorlice, plac Dworzysko 5, 38-300 Gorlice, @Centrum Kultury im B I AntonyczaSzczegółowe informacje:

 • Start: 18:00
 • Czas trwania: 60 min
 • Ilość miejsc ograniczona.
 • Zapisy: wiadomość fb / mailowo info@sonora.eu / telefonicznie 794 385 531
 • Koszt udziału: 20 złMasaż indywidualny:

 • Kiedy? Środa 6.10. w godzinach od 12:30 do 17:00.
 • Gdzie? @Joga Nowica Łan.
 • Koszt: 140 zł/45 min lub 180 zł/60 min.
 • Zapisy: Przemek 500 696 401

Co to jest Sonora Sound Tube?

Sonora daje Ci niepowtarzalną okazję by wejść do środka instrumentu i zanurzyć się w subtelnych dźwiękach czując ich wibracje całym swoim ciałem. To połączenie muzykoterapii i wibroterapii dające niezwykle głębokie odprężenie zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu. Relaks w Sonorze pozwoli Tobie odzyskać wewnętrzną równowagę, wsłuchać się w siebie i pobyć z samym sobą, będąc jednocześnie otulonym subtelną muzyką. Twoje ciało zostanie dogłębnie wymasowane wibracją, która dodatkowo pogłębi stan odprężenia i przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom. Zadbaj o równowagę ciała i umysłu – wejdź do środka, poczuj MOC dźwięku!

Jak działa Sonora?

Osoba podczas sesji relaksacyjnej kładzie się na ławie, na której jest wsuwana do środka instrumentu. Dzięki temu może doświadczać działania fal dźwiękowych we wnętrzu Sonory. Wibracja wędruje przez mięśnie, tkanki i kości, docierając w każdy zakamarek ciała, a subtelna muzyka pozwala odpłynąć w sen lub wejść w stan medytacji. Drgania dogłębnie masują ciało oraz relaksują umysł. Taki stan sprzyja uwalnianiu emocji, regeneracji i poprawie samopoczucia. Wibracja może wpływać na funkcjonowanie całego organizmu: zwiększać metabolizm komórek ciała, regulować pracę serca, przepływ krwi, a także aktywność mózgu. Sonora w naturalny sposób przywraca harmonię ciała i umysłu, pozwala odzyskać wewnętrzny spokój oraz siły witalne.

Jakie efekty daje sesja relaksacyjna w Sonorze?

Muzyka i wibracja Sonory uzupełniając się wzajemnie dają uczucie głębokiego odprężenia i relaksu. Na poziomie fizycznym zaobserwujesz:

 • uspokojenie oddechu, pogłębienie go, spowolnienie i wyrównanie
 • regulacja pracy serca oraz ciśnienia tętniczego
 • poprawa krążenia, a co za tym idzie lepsze dotlenienie organizmu
 • lepszy transport produktów oczyszczania organizmu
 • stymulacja układu limfatycznego, czyli lepsze krążenie limfy w ciele
 • redukcja napięcia mięśniowego oraz zniwelowanie bólu
 • pojawienie się fal alfa w mózgu, co oznacza, że mózg przechodzi w stan spoczynku, charakterystyczny dla stanu odprężenia tuż przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu

Na poziomie psychicznym natomiast doświadczysz odprężenia umysłu i zwolnienia natłoku myśli. Taki stan sprzyja uzyskaniu wglądu w siebie, uwolnieniu emocji i oczyszczeniu, a możliwe nawet, że pozwoli Ci ujrzeć te same sprawy w innym świetle. Odprężenie umysłu wspiera również regenerację i poprawę koncentracji.

Więcej info → www.sonora.eu

O nas:

Nazywamy się: Kasia Paluszkiewicz i Przemek Suberlak. Projektem Sonora zajmujemy się od 2017 roku. Kasia z wykształcenia jest muzykiem, lutnikiem i muzykoterapeutą. Swoje zamiłowanie do drewna i dźwięku realizuje od 2004 roku poprzez budowę instrumentów. Dąży do naukowego przebadania wpływu muzyki i wibracji Sonory na człowieka. Prywatnie miłośniczka górskich wycieczek i amator śpiewu białego. Przemek – alpinista, arborysta, przewodnik leśnych wycieczek i rowerowych wypraw. Z Sonorą związany poprzez pasję do eksplorowania różnych stanów psychofizycznych oraz doświadczania tu i teraz. Oboje są zwolennikami poszukiwania odpowiedzi na trudne wyzwania, na które wystawia nas życie wewnątrz siebie, wspierając się naturalnymi i pierwotnymi sposobami, takimi jak muzyka. Sonora bez wątpienia tworzy tę niezbędną dla dobrego samopoznania przestrzeń, jest ich narzędziem do otwierania ludzkich dusz.